vene eesti
banner

Jäätmejaamade lahtiolekust eriolukorra ajal

25.03.2020
Eriolukorrast lähtuvalt on AS Eesti Keskkonnateenused kokkuleppel kohaliku omavalitsusega ajutiselt sulgenud mitmed jäätmejaamad. Jäätmejaamade lahtioleku kohta leiate täpsemat infot konkreetse jäätmejaama infolehelt.  Ilma tungiva vajaduseta palume Teil jäätmejaama külastamist tänases olukorras vältida ja edasi lükata, vältimaks nakatumist ja viiruse levikut inimestelt inimestele või jäätmete kaudu. 
Alternatiivse lahendusena on võimalik tellida suurjäätmete vedu, võimalik on tellida suuri ehitisprahi konteinereid või ka liigiti kogutavate jäätmete tarbeks 1m3 suuruseid Big-Bag kotte.
Juhul, kui jäätmejaama külastamine on siiski vältimatu, palume arvestada järgmiste erimeetmetega, mida rakendatakse viiruse leviku takistamiseks:
  • Jäätmejaama territooriumile tohib siseneda ainult 1 jäätmevaldaja korraga ning lähikontakt operaatoriga on keelatud. Oodata tuleb jäätmejaama väravate juures oma sõidukis.
  • Jäätmejaama operaator ei saa aidata suuremate jäätmete mahalaadimisel ja võib seega keelduda selliste jäätmete vastuvõtmisest, kui jäätmevaldaja ise ei ole võimeline jäätmeid ettenähtud kohta või konteinerisse maha laadima.
  • Jäätmeid võetakse vastu ainult jäätmevaldajatelt, kes kasutavad nõuetekohaseid kaitsevahendeid ja kinnitavad, et ei ole haigestunud või olnud kokkupuutes viirusekandjatega.

Viimased Uudised: